Liiklusõigus

Küsimus: Kas trahv jääb ikka kehtima, kui juhilubade saamise hetkeni oli otsus vaidlustatud ja nüüd juhiload olemas?17.10.2017

Autokooli lõpetanud noormees jäi lubadeta sõiduga vahele, väärteoasja otsusega määrati trahv. Vaidlustas trahvi kohtus, kohus nõudis lisadokumente (sissetuleku puudumise kohta) kuid neid ta ei esitanud. Selle aja jooksul jõudis noormees teha riikliku sõidueksami ja saada kätte juhiload.
Kuna juhilubade saamise hetkeni oli otsus vaidlustatud ja nüüd juhiload olemas, siis kas see määratud trahv jääb ikkagi kehtima?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Peale väärteo toimepanemist saadud juhiluba (juhtimisõigus) ei muuda varasemat rikkumist olematuks. Seega trahv jääb kehtima. Sõltuvalt asjaoludest võidakse juhtimisõiguse saamist käsitleda karistust kwergendava asjaoluna.