Liiklusõigus

Küsimus: Kas lubade tegemisel on aluseks juba 2000. aastal läbitud autokool?17.10.2017

Tere,
Olen ära kaotanud autokooli tunnistuse, autokoolis käisin aastal 2000. Seda autokooli enam ei eksisteeri. On olemas tõend kuhu on märgitud, mis ajavahemikus käisin autokoolis ning et selle eest on makstud. Kuidas peaksin edasi toimima? ARK ei väljasta lube ilma tunnistuseta.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kardan, et selles olukorras ei jää muud üle, kui minna uuesti kooli. Arvestades, et varasemast autokoolist on möödunud 17 aastat, siis oleks uue koolitusprogrammi läbimine igati tervitatav, kuna vahepealsel ajal on ka liiklusõiguse regulatsioon muutnud ning toonased tarkused võivad ajale jalgu jääda.