Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas peaksin käituma, kui avastasin paar päeva pärast ostu, et ostetud auto läbisõit on 150 tuhat km tagasi keritud?03.11.2017

Tere, mina ostsin auto ja kuskil nädal hiljem diagnostikat tehes selgus, et auto läbisõit on keritud tagasi üle 150 000 km. Kui oleksin seda teadnud, siis poleks seda autot kindlasti ostnud, kuna nähtav läbisõit oli niigi suur. Kuidas peaksin käituma müüja suhtes? Leian, et tegu on kelmusega, st õige info varjamine kasu teenimise eesmärgil.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui müüdud asi ei vasta kokkulepitud tingimustele, siis on asja ostjal õiguskaitsevahenditena võimalik kas lepingust taganeda või nõuda hinna alandamist. Lepingust taganemise avaldus tuloeb esitada mõistliku aja jooksul arvates hetkest, mil ostja asja mittevastavusest lepingutingimustele teada sai või oleks pidanud teada saama. Lepingust taganemise korral peavad pooled teineteisele lepingu alusel saadu välja andma.