Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas käituda, kui kaevuluuk lõhkus auto?07.11.2017

Tere.
Lõhkusin lahtise kaevuluugi tõttu auto. Kutsusin politsei. Vormistasin linnavalitsusele avalduse, kus kirjeldasin juhtunut ja palusin vastutav ametkond/asutus tuvastada. Viisin auto remondikahjude suuruse välja selgitamiseks töökotta.
Kas ma peaksin mitmest kohast remondipakkumised võtma?
Kas vastutab linn või kaevuluugi omanik (nt. Tallinna Vesi)?
Mida ma peaksin protseduuriliselt edasi tegema?

Tänan!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Seadus ei nõua remondiks hinnapakkumiste võtmist mitmelt pakkujalt. Samas remondihinna mõistlikkuse osas tulevaste vaidluste vältimiseks on mõistlik võtta ka mõned konkureerivad pakkumised. Tee liiklusohutu seisundi tagamise eest vastutab tee omanik. Seega esitatakse ka kahjunõue üldjuhul tee omaniku vastu. Kahjuhüvitise saamiseks tuleb vastav nõue esitada kahju tekitamise eest vastutavale isikule. Kui kahju tekitamise eest vastutav isik keeldub kahju hüvitamisest, on võimalik viimasega pidada veel läbirääkimisi või esitada nõue kohtu kaudu hagina.