Liiklusõigus

Küsimus: Mis võib olla trahv kui sõitsin 30 km/h alas 90 km/h?08.11.2017

Tere!
Mina ja minu ees olev auto sõitsime 30 km/h alas 90 km/h ja mind peatati kinni ja ees olevat autot mitte ning mulle räägiti, et teilt võetakase load ära ja saate 800€ trahvi. Kas sellise rikkumise eest saab võtta load ära ja teha nii suurt trahvi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Liiklusseaduse § 227 lg 3 näeb ette karistuse lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest 41-60 km/h võrra. Karistuseks sellise rikkmise eest võib olal rahatrahv kuni 800 eurot või juhtimisõiguse äravõtmine kuni 12 kuud. Lisakaristusena lisaks trahvile võib juhtimisõiguse ära võtta 3-6 kuuni.