Liiklusõigus

Küsimus: Kas tohin sõidukit juhtida kui andsin kaebuse kohtusse?05.12.2017

Tere. Sain väärteo otsuse kohtuvälise menetleja poolt. Andsin kaebuse ettenähtud tähtajal kohtusse. Kas otsus ikka jõustub või peatab jõustumine? Otsus on selline, et juhtimisõigus on ära võetud. Otsus pidi jõustuma 2.12. Kohtust pole midagi veel teada kas autot saab juhtida või siis ei tohi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Väärteoasjas tehtud otsuse vaidlustamisel kohtus, otsus ei jõustu. Kui olete kindel, et kaebus on kohtusse jõudnud, siis võite olla rahulik. Kohtu poolt kaebuse menetlusse võtmine võtab teinekord aega ja sealtpoolt hakkavadki menetlusdokumendid tulema sageli peale otsuse jõustumisena märgitud kuupäeva. Samas, kui olete kaebuse esitanud, ei oma see kuupäev enam tähtsust.