Liiklusõigus

Küsimus: Kui juhiluba on aegunud, siis kas tuleb see vahetada kuue kuu või kaheteiskümne kuu möödumisel?07.12.2017

Kui juhiluba on aegunud, siis kas tuleb see vahetada kuue kuu või kaheteiskümne kuu möödumisel? tänud ette

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui juhiluba on aegunud, siis aegunud juhiluba ei tõenda mootorsõiduki juhtimise õigust ning sellises olukorras mootorsõidukit juhtida ei tohi. Seega juhul, kui on soov mootorsõidukit juhtida, on mõistlik juhiluba vahetada selliselt, et ei tekiks aega, kus kehtivat juhiluba ei olegi. Juhiloa vahetamine on 5 aasta jooksul arvates juhiloa kehtivuse lõppemisest, võimalik ilma liiklusteooria- ja sõidueksamit sooritamata (LS § 129 lg 4).