Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas korraldada sõiduki legaalne teisaldamine Tallinnas, kui sõiduk on legaalselt pargitud, kuid nähtavalt lagunev?12.12.2017

Kuidas korraldada sõiduki legaalne teisaldamine Tallinnas, kui sõiduk on legaalselt pargitud, kuid nähtavalt degradeeruv (lagunev), samas kohas üle aasta, blokeerib kõrvaloleva hoovi sissesõidu vaadet peatänavale ja tekitades nii ohtlikke olukordi (kuid on hoovist 5.5 m kaugusel), omanik on lubanud läbi Munitsipaalpolitsei seda liigutada, kui ei ole sellest 4 kuu jooksul kinni pidanud.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Liiklusseaduse § 92 lg 2 p 1 kohaselt võib sõiduki teisaldada, kui see on pargitud nii, et see on ohtik teistele liiklejatele või häirib oluliselt liiklust. Sel alusel saaks, kui teisaldamist korraldav ametnik tuvastab, et sõiduk on pargitud ülalkirjeldatud viisil. Teisaldamist saab nõuda üksnes politseiasutuselt või kohalikult omavalitsuselt. Eratee omanik ise sõidukit teisaldada ei tohi (LS § 92 lg 5').