Liiklusõigus

Küsimus: Kas kiivri kandmine UTV-ga sõitmisel on lisaks mõistlikusele ka kohustuslik?28.03.2018

Tere,
UTV on registreeritud T1b väiketraktorina, uksed ees, turvapuur ja katus küljes ning turvavööd samuti olemas. Kas kiivri kandmine on lisaks mõistlikusele ka kohustuslik?
Tänud!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui tegemist ei ole maastikusõudukiga ega mopeedi või mootorrattaga, ei nõua liiklusseadus muudel juhtudel motokiivri kasutamist. LS § 33 lg 5 toob eraldi välja, et motokiivri kandmise nõue ei kehti kinnise kerega kolme- või neljarattalise mopeedi või mootorratta suhtes, millele on valmistaja paigaldanud turvavööd ja istmed.