Liiklusõigus

Küsimus: Kas peaksin maksma Rootsis saadud kiiruseületamise trahvi ja mis saab minuga kui ei maksa?05.04.2018

Tere, sain Rootsis kiiruse ületamise eest politseilt trahvi 240 eurot, öeldi et 30 päeva on aega ära maksta. Küsimus, kas nad hakkavad mind tüütama sellega või kas on väga hull kui jääb maksmata, summa on päris suur, lugesin artiklit, et nende trahvide maksmine on suht vabatahtlik?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Põhimõtteliselt on välisriigi rahatrahvide tunnustamise ja täitmise kord Eestis olemas, kuid minule teada olevalt seda korda ei rakendata. Seega on iga trahvi saanud isiku südametunnistuse asi, kas tasub trahvi ära või mitte. Pole välistatud, et tasumata trahvi korral võib sama autoga või samal isikul trahvi määranud riigis viibimisel tekkida teatud ebameeldivusi seoses tasumata trahviga. Milliseid - sõltub siis juba konkreetsest riigist.