Liiklusõigus

Küsimus: Kas Soomes saadud karistus võib viia selleni, et Eesti tingimisi karistus jõustub?12.04.2018

Tere.
Kui mul on Eestis kehtiv tingimisi karistus joobes juhtimise eest ja jään vahele ka Soomes sama asjaga, kas siis Eesti võtab arvesse ka Soome karistust ja võidakse minu tingimisi vanglakaristus Eestis täitmisele pöörata?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Eestis mõistetud karistuse täitmisele pööramise tõenäosus esineb eelkõige siis, kui varasem karistus oli mõistetud koos kohustusega mitte tarvitada alkoholi. Sellise keelu olemasolul võib kriminaalhooldaja teha kohtule erakorralise ettekande varasema karistuse täitmisele pööramiseks (eeldusel, et ta saab Soomes toime pandud teost teada). Muudel juhtudel ei ole varasema karistuse täitmisele pööramine automaatne, vaid seal on mitmeid võimalusi, et varasem Eestis mõistetud karistust ei pöörata täitmisele.