Liiklusõigus

Küsimus: Kes korvab tööl käimiseks vajaliku rendiauto kulu, kas avarii süüdlane, kes mu auto lõhkus?20.04.2018

Tere,
Soomes toimus ahelavarii, kus süüdlane on teada. Tegemist oli Eesti firma autoga. Kui tema kindlustus korvab minu auto remondikulud, kes hüvitab rendiauto kasutuse seniks kui ma pean oma auto remonti andma ja ise Soomes tööl käima? Auto tööle sõiduks vajalik.
Ette tänades,

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kahjustunud sõiduki taastusremondi ajal kasutatud asendussõiduki kulusid liikluskindlustuse lepingu alusel ei hüvitata. Need kulud on võimalik välja nõuda kahju põhjustanud sõiduki valdajalt. Senine praktika on näidanud, et vabatahtlikult üldjuhul neid kulusid hüvitada ei soovita. Seega on tõenäoline, et asendussõiduki kulust tulenev nõue tuleb esitada kohtu kaudu.