Liiklusõigus

Küsimus: Kui mind on kinni peetud kolmel aastal järjest lubadeta sõidu eest, kas see on seaduse järgi süstemaatiline lubadeta juhtimine?03.05.2018

Kui ma olen juhilubadeta sõidu eest politsei poolt kinni peetud kolmel korral...

ja 17.03.2018
siis kas see on süstemaatiline lubadeta juhtimine või ei ole?
Olen lugenud et süstemaatiline lubadeta juhtimine on siis kui jääd aasta jooksul kolmel korral vahele, aga need ei ole ju toimunud kõik aasta jooksul.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

KarS 423' näeb ette kriminaalvastutuse mootorsõiduki juhtimise eest juhtimisõiguseta isiku poolt, kui see on toime pandud süstemaatiliselt. Süstemaatilisuse mõiste on sisustanud kohtupraktika ja tänase praktika kohaselt on tegemist süstemaatilisusega alates 3-st teokorrast. Oluline on, et karistusandmed varasemate tegude eest ei ole karistusregistrist kustutatud. Aastane kriteerium ei oma iseenesest tähendust.