Liiklusõigus

Küsimus: Kas esmaste juhilubadega võin vedada 2-teljelist haagist?18.05.2018

Tere!

Mul on esmased juhiload. Kas ma võin vedada 2-teljelist haagist. Koormaks oleks krossikas kaaluga 105 kg.

Ette tänades

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Haagise telgede arve ei oma juhtimisõiguse seisukohast tähtsust, vaid tähtsust omab haagise täismass. Ilma BE kategooriat omamata võib auto haakes vedada kerghaagist, st haagist, mille täismass ei ületa 750 kg. Sõltumata siis telgede arvust. Täismass on märgitud registreerimistunnistusele.