Liiklusõigus

Küsimus: Kuhu pöörduda, kui trahvi maksmisest on aasta möödas, kuid registris ikka üleval ja ei saa lube vahetada?30.05.2018

Tere, Kuigi on aasta möödas trahvi tasumisest täies mahus, näitab mul ikka kehtivat karistust, mille tõttu ei saa pöörduda registrisse, et esmased juhiload ära teha. Kuhu peaksin pöörduma, et see probleem lahenduse leiaks, mul on olemas ka vajalikud dokumendid, et seda tõendada, et see on tasutud 26.02.2017 aasta täies mahus, tegu oli väärteoga, ei olnud kriminaalkaristus.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Võite esitada karistusregistrisse taotluse karistusandmete ajakohastamiseks, lisades sellele juurde ka karistusregistris kehtivate, kuid makstud ja sellest üle 1 aasta kaugemate karistuste kandmist kinnitavad dokumendid.