Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas saab äriregistrist kustutatud ettevõttele kuulunud auto käsutamiskeeldu registrist kustutada?02.06.2018

Tere!
Firmaautol oli sõiduki käsutamise keelumärge 2011.aastast. 2017.aastal ettevõte kustutati äriregistrist. Kuidas saab käsutamise keelumärge ARK-s kustutada?
Tänan vastuse eest.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Käsutamise keelumärke kustutamiseks on oluline teada, mis põhjusel ja kelle poolt käsutuskeeld seati. Sellest tulenevalt tuleb siis pöörduda ka vastavasisulise avaldusega käsutuskeelu seadnud ametiasutuse või isiku poole. Keelumärke kustutamise eelduseks on keelumärke seadmist tinginud asjaolude äralangemine.