Liiklusõigus

Küsimus: Kas seaduse järgi tohib sõita sõiduautoga kui üks käsi on kipsis?31.10.2018

Tere. Kas seaduse järgi tohib sõita sõiduautoga kui üks käsi on kipsis? Automaatkäigukastiga ei tohiks selliselt liiklemine kuidagi liikluses välja paista.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

LS § 33 lg 2 p 1 kohaselt peab juht enne sõiduki juhtimisele asumist veenduma, et tema terviseseisund lubaks sõidukit juhtida. Juhi seisund, kus näiteks rooli pööramiseks ei ole võimalik kasutada kahte kätt, ei pruugi olla vaadeldav sellisena, mis võimaldaks sõidukit vajaliku täpsusega kontrollida. Käiguvahetamine ei ole ainus juhtimistegevus. Sellest olulisemaks julgen pidada rooli käsitsemise võimet.