Liiklusõigus

Küsimus: Kas "vahtralehte" tuleks kasutada esmase juhiloa kehtivusaja lõpuni või uue juhiloa saamisega kaob see kohustus?02.10.2020

Tere,

Tekkis selline küsimus, et kui esmase juhiloa kehtivuse lõpuni on jäänud veel kuu aega, kuid lõppastmekoolitus on läbitud ning õige juhiluba ka kätte saadud, siis kas vahtralehte tuleks kasutada esmase juhiloa kehtivusaja lõpuni või uue juhiloa saamisega kaob see kohustus?

Ette tänades!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Soovitan veenduda, kumb juhiluba on kehtiv (LS § 96 lg 1 kohaselt ei saa mõlemad juhiload olla kehtivad) ja tegutseda vastavalt tuvastatule.