Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas teha B kategooriat kui C on juba olemas, väidetavalt ei saa C-d olla kui B-d ei ole?23.01.2023

tere
Autokool põhjendab, et ei saa olla C lubasid kui ei ole B load tehtud, seega oleks nagu seadusega vastuolus, võibolla oleks siis võimalik mingi sõidueksami sooritamisega siiski ka see B lubadele saada, väga imelik, et suurte masinatega tohib aga väikesega ei tohi. kurb.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Ma ei oska küsimusele vastata, kuna ei oma ülevaadet konkreetse autokooli poolt esitatud põhjendustest. Minu teadmiste kohaselt ei peaks olema takistusi B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõiguse omandamiseks ja vastava koolituskursuse läbimiseks juhul, kui isikul on eelnevalt olemas C-kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus ja juhiluba. LS § 107 lg 5 ütleb: Kui B-kategooria või üheaegselt B-kategooria ja C1-alamkategooria mootorsõiduki juhtimisõiguse taotlejale on eelnevalt väljastatud C- või D-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus, siis väljastatakse talle juhiluba. Seega näeb ka seadus ette olukorra, kus B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust võib ja saab taotleda isik, kellel on varasemalt juba C-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigus olemas. Kaaluge pöördumist mõne teise autokooli poole.