Liiklusõigus

Küsimus: Kas saab müüa autot, millel on käsutuskeeld?24.11.2011

Tervist!
Autol, mida ostsin, on peal käsutuskeeld. Kas sel juhul on seda üldse võimalik võõrandada?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Käsutuskeeluga sõiduki võõrandamine ei ole üldjuhul lubatav. Kohtu või muu seadusega selleks õigustatud ametiasutuse või ametiisiku poolt antud käsutuskeeldu rikkuv käsutustehing on tühine (TsÜS § 88 lg 1).