Liiklusõigus

Küsimus: Ostetud auto on aresti all, kas võin sellega üldse sõita?28.11.2011

Tere,
Ostsin endale auto sularahas ostumüügi lepinguga. Liiklusregistrisse minnes sain teada, et auto on olnud aresti all juba 2010. aastast saadik. Üllatus oli muidugi suur, kuigi olin küsinud eelmiselt omanikult, kas on ostu-müügi piiranguid peal või mitte. Nüüd küsimus selline, juhul kui ma ei saa autot eelmisele omanikule tagasi anda ja auto eest makstud raha tagasi ei saa, kas ma tohin sellega üldse sõita ja kas ma saan seda üldse kindlustada edaspidi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sõita tohib ehk arest tähendab sisuliselt käsutuskeeldu, mitte kasutuskeeldu. Kindlustada saab ka. Siiski soovitan välja selgitada, millega seoses käsutuskeeld on seatud ja kas selle seadmise alus on jätkuvalt kehtiv. Kui jah, siis soovitan ostulepingust taganeda. Kui arestimise alus on ära langenud, siis tuleb astuda samme, et keeld saaks ka registrist kustutatud.