Liiklusõigus

Küsimus: Kui Soomes peatatakse juhtimisõigus, kas siis ka Eestis ei tohi sõita?28.11.2011

Tervist.
Juhtus selline kahetsusväärne juhus, et inimene jäi teist korda joobes peaga Soomes autoroolis vahele. Tal võeti load ära ja pidi kohtu otsust ootama jääma. Kui kohtuotsuses tuleb välja, et inimesel peatatakse juhtimisõigus mingiks ajaks, kas siis peatub automaatselt tal juhtimisõigus ka Eestis?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Soomes Eesti kodaniku suhtes tehtud otsus kehtib Soomes. Eestisse keeld ei laiene.