Liiklusõigus

Küsimus: Kas peaksin tasuma parkimise leppetrahvi üksnes vastava sms alusel?03.01.2012

Tere,
Sain SMS´i Citypargilt, et olen saanud leppetrahvi ja pean selle tasuma nende arveldusarvele. Leppetrahvi kviitungit ma saanud ei ole ja ei tea kus kohas võisin üldse valesti parkida. SMS´is ka täpsustusi ei olnud.

Kas mul on kohustus maksta leppetrahvi, kui mul ei ole piisavalt andmeid, mis põhjustel ja kus kohas ma olen leppetrahvi saanud?

Ette tänades!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Leppetrahvi tasumisega seonduvat teemat on vastused.ee-s tegelikult juba mitmeid kordi käsitletud ja ilmselt leiate oma küsimusele vastuse, kui loete eelnevaid postitusi. Aga selgitan, et leppetrahvi saab nõuda juhul, kui parklaoperaator tuvastab parkija isiku. Autoomanik või reg. tunnistusel märgitud (vastutav) kasutaja ei ole leppetrahvi nõude eest automaatselt kohustatud isikuks. Seega, kui saite SMS'ga leppetrahvi nõudega, võite
a) jätta selle tähelepanuta ning loota, et Teie isik ei ole tuvastatud sõiduki parkinud isikuna või
b) uurida CityPark'lt välja, kus ja millistel asjaoludel sõiduk pargiti ja siis edasi otsustada oma tegevuse leppetrahvi tasumise või tasumata jätmise osas.