Liiklusõigus

Küsimus: Milliseid välisriigi registris oleva auto dokumente pean esitama auto kontrollijale?03.01.2012

Tere, millised dokumendid olen kohustatud esitama kontrollijale, kui juhin välismaa (Rootsi või Soome) registris olevat sõidukit? Tehnilise ülevaatuse ja kindlustuse andmeid hoitakse vastava riigi arvuteis ja neid esitada pole võimalik.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kindlustuspoliisi kaasaskandmine ei ole kohustuslik. Seadus ei nõua ka ülevaatuse läbimist tõendava dokumendi kaasaskandmist, kuid keelab samas ülevaatuseta sõiduki kasutamise. Rootsi registris oleva sõiduki ülevaatuste kohta puuduvad Eesti liiklusregistris andmed. Seega peaks sõiduki kasutaja olema vajadusel võimeline tõendama, et tema kasutuses oleval sõidukil oli ülevaatus läbitud. Mujal riigis, kui Eestis, registreeritud mootorsõiduki puhul tuleb kaasas kanda ka sõiduki registreerimistunnistust. Kui Rootsi sõiduki registreerimistunnistusele on kantud info sõiduki ülevaatuse läbimise kohta, siis ongi ülevaatuse läbimist tõendavaks dokumendiks registreerimistunnistus.