Liiklusõigus

Küsimus: Kas politsei saab trahvida kiiruse ületamise eest kui sõitis taga ja väidab, et tema eraauto spidomeetri järgi ületasin kiirust?27.04.2012

Tere!
Kas politsei saab trahvida kiiruse ületamise eest ja load ära võtta, kui ta sõitis taga oma eraautoga ja väidab oma spidomeetri näidu järgi, et ületasin kiirust?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sõidukiiruse mõõtmise osas tuleb järgida asjakohast metoodikat. Patrullsõiduki spidomeetri järgi kiiruse mõõtmine ei ole metoodikas reguleeritud ega lubatud. Minule teadaolevalt ei praktiseeri politsei patrullsõiduki spidomeetri järgi kiiruse mõõtmist. Küll aga võimaldavad mitmed kiirusemõõteseadmed ka patrullsõiduki kiiruse fikseerimist. Peaksite tutvuma Teile koostatud väärteomaterjalidega ja välja selgitama, millega ja kuidas Teie liikumiskiiruse mõõtmine toimus.