Liiklusõigus

Küsimus: Soomes määratud karistuse kehtivus Eestis21.03.2011

Elan Eestis, kuid minu küsimus puudutab välisriigis määratud karistust. Kas Soomes määratud juhtimisõiguse piirang (näiteks alkoholijoobes juhtimise eest on load 3 kuuks ära võetud), kandub karistusena üle ka Eesisse?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Eesti kodaniku suhtes välisriigis kohaldatud juhtimisõiguse keeld kehtib selles riigis, kus keeld kohaldati. Samas Eesti kodaniku suhtes Eestis kohaldatud juhtimisõiguse keeld kehtib kõikjal, kus isik viibib e. sellisel juhul "käib keeld temaga kaasas". Iseküsimus on, kuidas välisriigis on keelu olemasolu võimalik kontrollida.