Liiklusõigus

Küsimus: Kuhu peaks pöörduma, kui kooli staadionil hakkab jälle kummivilistamine?05.06.2012

Tere,
Meil on maja kõrval suur staadion, kooli territoorium. Lasnamägi, palju 9-korruselisi maju ümber staadioni.
Probleem on selles, et staadionile on vaba sissepääs autoga ning nüüd hakatakse jälle kogunema ja kummi põletama seal platside peal. Muposse on teatatud juba eelmine aasta, see aasta kah, midagi ei muutu. Kuidas saab sinna staadionile sissesõidu tõkestada? Kes sellega tegelema peaks?
Kui politsei kutsuda, siis nemad sellise asja peale kohale ei ilmu.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Üldjuhul otsustab tee(maa) kasutamise lubatavuse või keelatuse tee/maa omanik. Seega peaks staadionile ligipääsu otsustama staadionialuse maa omanik. Ümberkaudsed elanikud ei saa nõuda staadioni sulgemist lihtsalt vastumeelsusest selliste kogunemiste vastu. Staadionil õiguserikkumiste toimepanemiste korral saab teavitada nendest politseid, kes eeldatavasti sekkub. Abiks oleks staadioni sissesõidule paigaldada liiklusmärk, mis keelab teeomaniku loata staadionile sõitmise. Kuivõrd liiklusmärkide paigaldamise otsustab samuti teeomanik, siis oleks ehk abiks staadionialuse maa omaniku tähelepanu pööramine olukorrale koos ettepanekuga piirata sõidukite liiklust staadionil. Liiklusmärgi nõuete rikkujatega kogunemiste jätkumisel tegeleb politsei.