Liiklusõigus

Küsimus: Kui suur on trahvisumma ühistranspordis piletita sõidu eest?25.06.2012

Kui esimene seaduserikkumine on protokoll mupolt ühistranspordis piletita sõidu eest, siis kui suur võib olla trahvi summa?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Oskan siinkohal öelda vaid, et ühistranspordis (buss, tramm, troll, rong) piletita sõidu eest kohaldatav trahv võib küündida kuni 40 euroni. See on maksimaalmäär. Samas esmakordse eksimuse puhul tavaliselt karistust kohe maksimaalmääras ei kohaldata. Millise trahvi otsustab menetleja konkreetsel juhul määrata, sõltub menetlusaluse isiku süüst, tema paranemisväljavaadetest ning vastutust kergendavatest ja raskendavatest asjaoludest.