Liiklusõigus

Küsimus: Milline on karistus, kui juhiload ja isikut tõendav dokument ununesid koju?09.07.2012

Tahan autoga sõita - load olemas, kuid jäid koju (samuti isikut tõendav dokument). Milline on karistus?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui juhil on kaasas isikut tõendav dokument, siis ei ole Eesti piires Eestis väljastatud juhiloa kaasaskandmine kohustuslik (LS § 88 lg 2). Kui aga ka isikut tõendavat dokumenti samuti ei ole kaasas, siis võib järgneda karistus LS § 242 alusel e. rahatrahv kuni 50 trahviühikut e. kuni 200 eurot.