Liiklusõigus

Küsimus: Sõitsime sõbraga rolleriga, sõber laskis jalga, kas pean tunnistama minema?10.07.2012

Sõber jäi mul rolleri juhtimisega vahele, ise istusin taga aga sõber pani minema. Mina ise sain trahvi sõidukiivri mittekandmise eest. Kas pean minema tunnistama sõbra vastu või ei pea?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Ütluste andmisest aluseta keeldumise eest väärteomenetluses on ette nähtud kriminaalkaristus - rahaline karistus või kuni üheaastane vangistus (karistusseadustiku § 318; valeütlus - § 320). Ütluste andmisest keeldumise alused on sätestatud kriminaalmenetluse seadustiku §s 71...73. Kui Sinu sõber ei liigitu eelnimetatud paragrahvides nimetatud asjaolude (isikute) alla, siis põhimõtteliselt ei saa Sa niisama ilma põhjendusteta ütluste andmisest keelduda.