Liiklusõigus

Küsimus: Kuidas võin käituda, kui minu parkimiskohale korrusmaja ees on parkinud võõras sõiduk?11.07.2012

Tere,
Korrusmaja hoovis on parkimiskohad jagatud korterite vahel, on väljastatud ka vastav luba konkreetsele parkimiskohale.
Kuidas ma võin käituda, kui keegi teine/võõras on parkinud oma sõiduki minu parkimiskohale? Kas on võimalik, et politsei võtab antud sõiduki omanikuga ühendust, et paluda selle mujale parkida? Kas võin ise kutsuda puksiiri ja lasta selle ära vedada nii, et kulud jäävad võõra sõiduki juhi kanda?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Teisaldamise alused tulenevad liiklusseaduse § 92 lg-st 2. Teie poolt kirjeldatud juhtumi puhul tundub mulle, et ei esine ühtegi teisaldamise alust. Kui Te siiski soovite endale sellise võimaluse luua, siis tuleks alustada sellest, et ka teistele liiklejatele parkimiskoha just Teie korteri juurde kuulumine ja selle loata kasutamise keeld arusaadavaks teha. Sellist infot saab anda juhtidele liikluskorraldusvahenditega (näiteks parkimist keelav liiklusmärk 362 (võib ka lisada lisatahvli "välja arvatud omaniku loal") koos osutusmärgiga 579 või tuleb soovimatu parkimine muul moel tõkestada (parkimistõkked jms mehhaanilised esemed).