Liiklusõigus

Küsimus: Kas linnaliinibussis on lubatud jalgratast transportida?24.08.2012

Tere,

Kas linnaliini bussis on lubatud ka jalgratast transportida nagu seda tehakse lastekärude või muu suurema pagasiga, kui ma sellega kedagi ei häiri? Või on selleks taas hulk erinõudeid, millega praktikas ratta transpordivõimalus välistatakse.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Üldiselt puuduvad otsesed keelud transportida jalgratast ühistranspordiga (näiteks olukorras, kus jalgratas on äsja poest ostetud ja seda viiakse ühistranspordiga koju, ei näe ma midagi ebamõistlikku). Samas tuleb silmas pidada ja järgida ka kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud avaliku korra eeskirja nõudeid, sh keeldu häirida avalikus kohas (sh ühissõidukis) oma tegevusega kaaskodanikke. Pole välistatud, et märg ja porine jalgratas rahvast täis ühissõidukis võib olla vaadeldav kaassõitjaid häiriva elemendina.