Liiklusõigus

Küsimus: Kas algaja lubadega kiiruseületamise eest kuuks ajaks lubadeta jäämist on võimalik vaidlustada?08.10.2012

Tere,

Olen algaja juhiloaga juht, ületasin kiirust ning sain selle eest rahalise trahvi kuid lisakaristusena 1 kuu juhtimisõigusest ilmajäämine. Kas mul on võimalik sellel ajal taotleda mingit eriõigust? Millised on minu võimalused edasi kaebamisel, nimelt ei soovi ma juhilubadest ilma jääda?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Ma ei tea, millist eriõigust Te võiksite oma küsimuses silmas pidada. Kui juhtimisõigus on karistuseks ära võetud ja otsus selle kohta on jõustunud, siis juhtimisõiguse kaotanud juht ei saa küll mingit eriõigust sel ajal sõiduki juhtimiseks.

Kohtuvälise menetleja poolt tehtud otsust on võimalik vaidlustada kohtus. Sellisel juhul otsus ei jõustu kuni kohus on asjas oma otsuse teinud. Millised oleks Teie juhtumis vaidlustamise väljavaated, ei oska ma kahjuks tutvumata väärteoasjas kogutud tõenditega, öelda.