Liiklusõigus

Küsimus: Kui vennalt konfiskeeriti purjuspäi juhtimise eest sõiduk, olen passis kasutajana kirjas, kas mul on võimalik seda autot tagasi taotleda?16.10.2012

Tere! Lugu selline, et vennalt, kelle autot isegi kasutasin, konfiskeeriti sõiduk purjuspäi juhtimise eest. Mis võimalused oleksid minul, kui vennal ja passi järgi kasutajal, see auto tagasi saada või osta?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Peaksite välja selgitama sõiduki edasise käekäigu ja astuma samme uuelt omanikult selle omandamiseks (läbirääkimised jms). Asjaolu, et sõiduk kuulus Teie vennale või see, et Teie olite selle kasutajaks, ei anna Teile mingeid eeliseid teiste võimalike ostusoovijate ees.