Liiklusõigus

Küsimus: Kui auto on pargitud pooleldi kõnniteele, kas siis trahv on õige karistus või oleks pidanud auto teisaldatama?23.10.2012

Parkisin auto õhtul pooleldi kõnniteele. Tänav, kuhu parkisin, asub Tiskres, ühtegi parkimist keelavat märki antud tänaval ei ole. Minu küsimus on see, et kas on õigustatud leida trahv akna vahelt või oleks pidanud antud kohast auto teisaldama?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui kõnniteele parkimist lubavat liiklusmärki ei olnud, siis oli tegemist sõidukijuhi poolse õiguserikkumisega e. väärteoga. Ilmselt oli sõidukile jäetud kirjalikus hoiatamismenetluses tehtud trahviteade. Sellise menetluse võimaldab väärteomenetluse seadustiku 10.peatüki 1' jagu. Teisaldamisaluseid tõenäoliselt ei esinenud.