Liiklusõigus

Küsimus: Kas liiklustrahvi tegemiseks peavad olema kaks politseinikku või võib seda teha ka piirkonnapolitseinik üksinda?14.11.2012

Tere!

Tekkis selline küsimus, et kui tehakse trahvi, kas siis politseinik peab olema kahekesi või võib olla ka piirkonnapolitseinik üksinda?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Võib olla ka üksi, kuid sellisel juhul ei piisa ainuüksi tema sõnast väärteo toimepanemise kohta, vaid ta peab hoolitsema selle eest, et väärtegu oleks tõendatud ka muude tõenditega (foto, videosalvestis, tunnistajad vms).