Liiklusõigus

Küsimus: Kas pärast karistust algab 2-aastane esmaste juhilubade periood otsast peale?20.11.2012

Tere,
Mul olid esmased juhiload. Olen läbinud ka lõppastme koolituse. Suvel juhtus intsident, rikkusin liikluseeskirju §50 lg3 p1 ja §169 lg5. Mulle määrati karistuseks 4 kuud juhtimisõiguse peatamine - §236 lg1. Kuna tegemist esmase juhiloaga, saadeti mind järelkoolitusele. Järelkoolitus on nüüd läbitud, juhtimisõiguse saan tagasi alates jaanuarist 2013, kui olen edukalt uuesti teinud ARK-is teooria ja sõidueksami. Minu esmase juhiloa 2 aastat pidi läbi saama juulis 2013.
Minu küsimused: Kas see 4 kuud lisatakse 2-le aastale ja uue juhiloa saab juulis 2013, november 2013 või algab esmaste juhilubade 2-aastane periood jaanuaris otsast peale?
Kui ei alga ja ma saan esmase juhiloa vahetada 2013 aasta jooksul (ükskõik kas juulis või novembris), kas ma pean siis jälle tegema uuesti teist korda samal aastal teooria ja (sõidu?)eksameid ARK-s vastavalt §106 lg4 ja 5, et vahetada esmased load teiste lubade vastu?

Tänud vastuse eest!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Peale eksamite edukat sooritamist hakkab esmase juhiloa kehtivusaja (2a) kulgemine algusest peale.