Liiklusõigus

Küsimus: Mida peaksin tegema kui viivistasu otsus tühistati, kuid raha ei ole tagasi kantud?28.11.2012

Tere!
Mulle koostati parkimise eest viivistasuotsus, millise pidin tasuma, kuna muidu oleks antud see edasi kohtutäiturile. Vaidlustasin otsuse ja see tühistati ning saadeti digitaalselt allkirjastatud otsus selle kohta. Saatsin e-postiga avalduse Tallinna Linnavalitsusele määratud viivistasu tagasikandmiseks minu kontole. Raha pole pikka aega tagasi kantud, kui küsisin miks, vastati, et ei peetud ilmselt vajalikuks tagasi maksta. Mida peaksin tegema, kas avaldus kohtusse või on veel mingeid võimalusi?
Lugupidamisega,

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Esmalt soovitan siiski välja selgitada, miks alusetult makstud viivistasu ei tagastata. Vastus, et "ilmselt ei peetud vajalikuks", ei ole veenev ning kahtlen, kas see oli siiski ametlik vastus. Kui linnavalitsus siiski ei tagasta alusetult makstud viivistasu otsust ka korduva nõude peale, siis ongi ainus võimalus esitada nende vastu nõue halduskohtule. Peate silmas pidama ka nõuete aegumise ja avalduste esitamise tähtaegasid.