Liiklusõigus

Küsimus: Kui pikad on nõuete aegumise ja halduskohtule avalduste esitamise tähtajad?29.11.2012

Tere!
Alusetult makstud viivistasu ei nõustu Tallinna Linnavalitsus tagastama. Kui pikad on nõude esitamiseks halduskohtule nõuete aegumise ja avalduste esitamise tähtajad?
Lugupidamisega,

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kui LV on raha tagastamisest keeldumise kohta andnud haldusakti, siis võimalike arusaamatuste vältimiseks tuleks haldusakt vaidlustada halduskohtus 30 päeva jooksul. Kui haldusakti antud ei ole, siis on alusetult saadud raha tagasinõude esitamise tähtaeg 3 aastat päevast, mil isik sai oma nõude olemasolust teada.