Liiklusõigus

Küsimus: Mis järelkoolituse pean läbima, kui load võeti kolmeks kuuks ära (alkoholitunnustega roolis)?04.12.2012

Tere!

Mure selline, et võeti ära juhtimisõigus kolmeks kuuks. Mul on siis hetkel vahtralehed ka. Juhtimisõigus võeti ära § 227 lg 1 alusel, mul oli hingatavas õhus 0,21 promilli. See on siis alkoholijoomise tunnustega roolis viibimine. ARK-i lube loovutades öeldi, et pean läbima järelkoolituse. Kas midagi muud sellele ei järgne? Saan oma load vastaval kuupäeval tagasi? Ning kui palju see järelkoolitus maksab?

Tänades!

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Järelkoolituse maksumust soovitan küsida Maanteeameti liiklusregistri töötajatelt. Lisaks järelkoolitusele tuleb taotleda uuesti juhtimisõiguse andmist ja esmase juhiloa väljastamist. Taotluse saab esitada peale järelkoolituse ning liiklusteooria- ja sõidueksami edukat sooritamist.