Liiklusõigus

Küsimus: Kas pean loovutama aegunud load ja auto vana numbrimärgi autoregistrikeskusele?20.12.2012

Kuna ARK töötajad ei ole kliendisõbralikkusest kuulnudki ja ei tunne ennast kohustatud olema küsimustele vastama, siis küsin siit. Mis õigusega võtab ARK ära vanad juhiload ja auto reg numbrid? Mõlemate eest olen ma ju päris suure summa maksnud, eriti veel välismaa auto reg number.
Mulle lihtsalt väideti, et need tuleb ära anda ja ei ole mingit võimalust neid omale mälestuseks jätta, põhjendama teenindaja ei nõustunud.

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Sõiduki omandaja ei omanda koos sõidukiga selle registreerimismärki. Raha, mille isik riigile tasub, on riigilõiv registreerimismärgi väljastamise eest. Märk, kui selline, jääb märgi välja andnud riigi omandisse. Seega ei saa märgi kasutaja märki jätta endale.