Liiklusõigus

Küsimus: Mida teha, kui enne auto ümbervormistamist pani täitur müüja võla tõttu autole käsutamiskeelu?03.01.2013

Tere!
Probleem seisneb selles, et ostsin auto ostu-müügi lepinguga ja auto ümbervormistamiseks on aega mõned päevad. Auto oli peale ostu remondis ja ei vormistanud ümber kohe, paar päeva hiljem pani kohtutäitur autole peale käsutamiskeelu vana omaniku nimele. Ühesõnaga ostsin enne aresti panekut auto. Nüüdseks on möödas 2 kuud, olen võtnud kohtutäituriga ühendust ja nemad ütlevad, et teil on õigus pöörduda kohtusse jne... Lepingud on ilusti olemas, olen teinud ametlikud kirjad kohe kohtutäiturile ja saatnud sisseskännitud lepingud, aga ei võeta maha. Ei tea kas oleks mõtet minna kohtusse, kui auto turu väärtus jääb 2000€ ümber? Kas peaksin pöörduma kuhugi või mis edasi?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Täitemenetluse seadustiku § 222 kohaselt on sellisel juhul võimalik esitada hagi täitemenetluse lubamatuks tunnistamiseks. Küsimuse sellest, kas 2000 € pärast minna kohtusse või mitte, peate ise otsustama. Hagi rahuldamise perspektiiv võib sõltuda mitmetest asjaoludest, mida olemasoleva info vähesuse tõttu siin siiski käsitleda ei saa.