Liiklusõigus

Küsimus: Kas teoreetiliselt on parkimiskontrolöril õigus auto numbrimärgilt eemaldada selle jäädvustamist takistav lumi ja jää?22.01.2013

Tere,

Püstitan hüpoteetilise küsimuse. Kui parkida nt EuroPargi või CityPargi kohale ning numbrimärgid on mustad või kaetud lumega nii et number ei ole näha, siis kas juriidiliselt on kontrolöril õigus autot puhastada või eemaldada numbrimärgilt selle jäädvustamist takistav element?

Tänud

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Võõra vara kahjustamine on õigusvastane. Puudutamine mitte. Kui kontrolör eemaldab numbrimärgilt lume või pori sõidukit kahjustamata, siis puudub sellises tegevuses õigusvastasuse element.