Liiklusõigus

Küsimus: Kas eraparkla omanikul on õigus minu autoga midagi ette võtta, näiteks teisaldada?28.01.2013

Tere!
Kui parkida eraparklas ning korduvalt parkimise eest mitte maksta, kas eraparklal on siis õigus midagi minu masinaga ette võtta? Näiteks ära vedada?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Minule teadaolevalt praktiseerivad eraparklad sellist tegevust, et sõidukid, mis on eraparklates korduvalt pargitud parkimistingimusi rikkudes, teisaldatakse või lukustatakse nende rattad. Sellise tegevuse õiguspärasus on tihtipeale vaieldav. Iga juhtum on individuaalne, mistõttu ei saa siinkohal öelda, et kõik teisaldamised on ebaseaduslikud.