Liiklusõigus

Küsimus: Kas ettevõtte auto kasutada andmiseks on volitus vaja teha ja kas see peab olema notariaalne?11.03.2013

Kui ma soovin anda oma sõidukit kasutada ja tema nime ei ole reg tunnistusel, kas siis eestisiseselt sobib nii, et annan kaasa reg tunnistuse või on vajalik kirjalik nõusolek? Kas firma auto korral on piisav lihtkirjalik nõusolek firma poolt või on vaja notari juures kinnitada?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Kirjalik nõusolek peab olema juhul, kui sõidukiga soovitakse sõita Eestist välja Euroopa Liidu liikmesriigiks mitteolevasse riiki juhul, kui juhi nimi ei ole kantud mootorsõiduki kasutajana sõiduki registreerimistunnistusele või kui registreerimistunnistusele kantud kasutajat või sõiduki omanik ei ole kaassõitja (LS § 88 lg 4). Eestis piisab registreerimistunnistuse kaasaskandmisest. Eraldi omaniku kirjalikku nõusolekut või volikirja ei ole tarvis.