Liiklusõigus

Küsimus: Milline on karistus, kui sõidan manuaalkastiga autoga, kuigi load on üksnes automaatkäigukastiga autoga sõitmiseks?10.10.2013

Omandasin autokoolis juhiloa automaatkäigukastiga autoga, seega võin sõita ainult automaadiga. Mis saab siis, kui sõidan manuaalkastiga autoga? Milline on karistus vahele jäämise korral ja millise rikkumise eest siis?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Riigikohtu praktika kohaselt käsitletakse juhtimisõiguse tingimuste rikkumist nn muu rikkumisena e. karistus järgneb LS § 242 järgi. Vt ka Riigikohtu otsus: http://www.riigikohus.ee/?id=11&tekst=RK/3-1-1-71-13

Samas need kaasused ei ole päris identselt kokkulangevad, mistõttu ei saa välistada, et mõni kohtunik või mõni kohtuväline menetleja ei käsitleks rikkumist LS § 201 järgi (juhtimisõiguseta sõit).