Liiklusõigus

Küsimus: Turvahoidik Fest03.05.2011

Soovisin küsida sellist asja, et bensiinijaamades on müügil väikelaste turvahoidik Fest. Kas selle kasutamine on seadusega lubatud või on see lihtsalt müüjate reklaami trikk, et võib kasutada julgelt?

Vastus: Maano Saareväli, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli, www.sirk.ee

Tere
Laste turvaseadmed (hällid, istmed, ekraanid, rihmad, rakendid, istmetoed jms) peavad olema E-reegli nr 44 või Euroopa Nõukogu direktiivi 77/541/EMÜ nõuetele vastavad ja olema E või e sertifitseeritud. Kaupluses võib nõuetele vastava toote ära tunda E märgise kaudu (toode peaks kandma vastavat kleebist või muud tähistust).