Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tööandjal on kohustus maksta lähetustasu, kui töölähetus toimub riigisiseselt?01.10.2014

Kas tööandjal on kohustus maksta lähetustasu, kui töölähetus toimub riigisiseselt? Tööandja maksab ööbimiskoha tasu ja transport on tööandja poolt. Kui on kohustus, siis kui suur see lähetustasu on?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Riigisisese lähetuse korral päevaraha maksmise kohustust ei ole. Kui päevaraha makstakse, siis käsitletakse seda lisatasuna. Kõik lähetusega seotud kulud, va toitlustamine, võib tööandja tasuda ise või kompenseerida töötajale maksuvabalt vastava kuludokumendi alusel.