Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas osaühing võib omale tööriiete pesuks osta pesumasina?23.01.2015

Kas osaühing võib arvele osta pesumasinat. OÜ tegeleb põllumajandusega, vajalik tööriiete pesuks. Kust on võimalik saada täpsemat infot üldse OÜ-le võimalike ostude kohta. Näiteks kontoritarbed, printer jm.
Tänan

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Osaühing, nagu kõik muudki juriidilised ja füüsilised isikud, võib osta absoluutselt kõiki kaupu ja teenuseid ilma mingite piiranguteta. Mitmesuguseid piiranguid ja eritingimusi võidakse kehtestada müüjatele. Äriühingu puhul on ainus küsimus: kas kauba/teenuse soetamise eesmärk on oma ettevõtluses kasutamine või edasimüümine. Kui soetamine toimub muul eesmärgil või asja kasutatakse nii ettevõtluses kui eratarbeks (nagu see võib olla ka pesumasina puhul), siis tekivad mõnesugused maksukohustused.