Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas arvutatakse vanema- ja sünnitushüvitist?27.01.2015

Tere!

Mõlema toetuse arvutamiseks vaadeldakse eelmise aasta tulusid. Ma pole päriselt aru saanud, mida eelmise aasta all silmas peetakse. Näiteks, kui laps sünnib 5.mail 2015, siis kas vaadeldakse perioodi:
a) vahemikus 5.mai 2014 kuni 5.mail 2015?
VÕI
b) aastat 2014 tervikuna jaanuarist detsembri lõpuni?

Tänan vastamast!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Sünnitushüvitis arvutatakse rasedus- ja sünnituspuhkusele jäämisele eelneva kalendriaasta ühe kalendripäeva keskmise töötasu alusel. Vanemahüvitist arvutatakse sama aasta ühe kuu keskmise sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel. Antud juhul siis 2014. aasta töötasu/tulu alusel.